Zakochaj się w morskim świecie Rowów

Rowy to jedno z najpiękniejszych zakątków na wybrzeżu Morza Bałtyckiego. Niewielka wioska to prawdziwa oaza ciszy, spokoju i relaksu. Tutaj czas zatrzymuje się i płynie wolniej, znacznie milej i w towarzystwie ptaków.

Obdarzona niezwykłym urokiem wioska corocznie gości setki, a nawet tysiące turystów, dla których relaksacyjny wypoczynek na łonie natury jest ważniejszy od głośnej rozrywki. Nikt z nas nie lubi przecież tłoczyć się na plażach, w towarzystwie wścibskich plażowiczów. Plaża w Rowach stwarza doskonałe warunki do odpoczywania w blasku upalnego słońca, z dala od zgiełku cywilizacyjnego.

Największą atrakcją Rowów są szerokie, czyste i piaszczyste plaże, które w wielu fragmentach odznaczają się dziewiczą przyrodą. Magnesem przyciągającym turystów nie tylko z Polski, ale i z Europy jest Słowiński Park Narodowy. To niezwykła nadmorska kraina, która z jednej strony jest ogromną, piaszczystą plażą, wśród której znajdują się równie duże jeziora polodowcowe, z drugiej jednak strony – to cenne siedlisko, tętniące życiem. Każdy z nas słyszał choć raz o magicznych ruchomych wydmach, jednak nie każdy z nas mógł je podziwiać, a nawet dotykać.

Rowy stwarzają doskonałe warunki do uprawiania turystyki pieszej jak i rowerowej. Zaledwie kilka minut spaceru dzieli nas od rozległego na prawie 2,5 hektara Jeziora Gardno. To płytki zbiornik wodny, gdyż jego maksymalna głębokość wynosi zaledwie 2,6 metra. Jezioro jest rajem dla miłośników wodnego szaleństwa. Nad jego brzegiem znajduje się przystań dla żeglarzy oraz liczne wypożyczalnie, w których można się zaopatrzyć w łodzie wiosłowe, rowerki wodne czy kajaki.

Coraz większą popularnością cieszą się na Pomorzu wspaniałe rejsy na Bornholm. To największa wyspa Morza Bałtyckiego, która bardzo często bywa nazywana Perłą Bałtyku, Majorką Północy czy Słoneczną Wyspą. Duńska wyspa jest przede wszystkim rajem dla rowerzystów. Znajduje się tu najgęstsza sieć ścieżek rowerowych, które prowadzą nad brzegiem Morza, przez malownicze lasy oraz inne bajkowe zakątki.

Baza noclegowa ( – noclegi Rowy) nieustannie się powiększa, tak aby sprostać oczekiwaniom wzrastającej liczbie turystów. Najpiękniejsze domki letniskowe na Pomorzu, sielankowe agroturystyki, morskie pensjonaty, a także luksusowe hotele – czynią Rowy coraz większym i popularniejszym kurortem. Jeśli pragniesz poznać zupełnie nowe oblicze Bałtyku lub ponownie zakochać się w szumie fal, zachodach słońca, powinieneś koniecznie odwiedzić Rowy!

2 comments

  1. Bajlando pisze:

    Powiem tak: niepozorna nazwa, a takie fantastyczne wakacje tam spędziliśmy. Na prawdę warto czytać tego bloga i iść za Waszą radą. Nie dość, że wiedzieliśmy jakie atrakcje wybrać, to jeszcze z noclegiem nie było problemu.

  2. Janka z rodziną pisze:

    Zgadzam się, okolice są wspaniałe, z pewnością każdemu przypadną do gustu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>