Wiżajny – Suwalszczyzna

Wyjeżdżając na wakacje mamy wiele możliwości wyboru kurortu, który odwiedzimy. Często decydujemy się wyjechać nad morze. To najbardziej popularny kierunek. Góry również zdarza nam się odwiedzić w sezonie letnich podróży. Mazury >>(https://pl.wikipedia.org/wiki/Mazury) to region odwiedzany przez koneserów, spokojnego wypoczynku na łonie natury. Liczne jeziora, w tym to najgłębsze w Europie środkowowschodniej, lasy, szlaki do spływów kajakowych, możliwość łowienia ryb, jazdy konnej, sportów ekstremalnych. Wymieniać można w nieskończoność, ważne jest to, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Dobrym pomysłem na bazę noclegową jest wieś Wiżajny. Położona w województwie podlaskim, zaledwie 5 kilometrów od granicy litewskiej i niewiele więcej od granicy kaliningradzkiej. Dodatkowym plusem są dwa jeziora otaczające osadę. Takiej lokalizacji można tylko pozazdrościć. Ciekawostką jest fakt, że dzięki temu, że wieś jest położona najwyżej w Polsce, termometr zawsze wskazuje niższą temperaturę niż w innych rejonach. Tutaj możemy szukać ochłody w upalne dni. Położenie to nie jedyne plusy tego miejsca, bowiem są tutaj też liczne zabytki, na których zwiedzanie warto poświecić kilka dni pobytu, a z całą pewnością nie będziemy żałować tej lekcji historii.

Okolicę możemy zwiedzać wyczarterowaną awionetką, z której możemy podziwiać piękne widoki, lasów przeplatanych licznymi akwenami wodnymi i gruzowiskami naniesionymi przez ostatnie zlodowacenie. To również to zjawisko jest odpowiedzialne za tego typu ukształtowanie terenu. Wiżajny nie można też odbierać jedynie w perspektywie tej liczącej zaledwie 2200 mieszkańców wieś, bowiem cała Suwalszczyzna jest równie piękna, a jej poszczególne miejscowości tworzą spójną całość, łącząca często przez liczne trasy wędrówkowe, a nawet szlaki wodne. Wiżajny możemy traktować w kontekście bazy startowej, gdzie zapewnimy sobie nocleg, który jest naprawdę niedrogi, bowiem za jedną dobę musimy zapłacić 40 złotych. Baza noclegowa >>{} jest pięknie rozlokowana i dobrze rozbudowana to gwarantuje, że każdy znajdzie coś dla siebie. Luksusowy apartament z widokiem na jezioro, domek letniskowy na odludziu- wybór jest ogromny. Nie zapominajmy, że bez względu na standard, na jaki się zdecydujemy, kwaterę należy zarezerwować odpowiednio wcześnie. Wyjeżdżając w te rejony przygotujmy się tez na wszystkie możliwości pogodowe to gwarantuje bezstresowy wypoczynek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>