Sporty w Okunince

Okuninka to wieś w Polsce w województwie lubelskim, która słynie głównie z dostępu do Jeziora Białego, zaliczającego się do jednego z czystszych w naszym kraju. Od lat dzięki przyjeżdżającym tu turystom Okuninka stała się rozwiniętą bazą noclegową. Znajdują się tu hotele, pensjonaty, kurorty, domki letniskowe i coś dla odważnych, czyli namioty. Okolica daje wspaniałe możliwości na spędzanie tu czasu, a przede wszystkim uprawianie sportu.  Dzięki dostępowi do rzek Bugu i Włodawki jest możliwość pływania kajakami, znajdują się tu również trasy rowerowe oraz możliwość uprawiania sportów wodnych na Jeziorze Białym.

Kajaki to wspaniały sport, ponieważ podczas jego uprawiania angażujemy nie tylko mięśnie, ale też zmysły, wzroku, słuchu i węchu. Możemy podziwiać przepiękne widoki, słuchać śpiewu ptaków oraz wdychać świeże powietrze. Krótkie spływy kajakowe odbywają na Włodawce to opcja zdecydowanie dla początkujących, mierzą one około 15 kilometrów i zajmują około 2 godzin. Dłuższe spływy możemy odbyć na Bugu, na przykład spływ od Wołczyn do Orchówek mierzący około 22 kilometry, gdzie wśród Szackiego Parku Narodowego i Sobiborskiego Parku Krajoznawczego pokonujemy kolejne kilometry. Dłuższy o 10 kilometrów spływ możemy odbyć z Zbereża przez Wołczyny, Dubnik do Włodawy. Wspaniałym rozwiązaniem jest także rower, znajduje się tu kilka ciekawych tras, które warto odbyć. Szlak „Stykiem granic” oznaczony jest kolorem czerwonym, biegnie wzdłuż rzeki Bug. Trasa przechodzi przez miejscowości Orchówek, Włodawę, Suszno, Szuminkę i Różankę oraz Stawki. Mierzy ona 26 kilometrów i na całej długości zostały wybudowane altany i wieża widokowa. Trasa Żółta mierzy 37 kilometrów i biegnie przez Włodawę, Okuninkę i Wolę Uhruską. Oczywiście kolejnym sportem, który możemy uprawiać w tych okolicach to pływanie, umożliwia to przejrzyście czyste Jezioro Białe. Dla odważnych można także skorzystać z możliwości nurkowania w jeziorze, gdzie można spotkać różne gatunki ryb.

Kameralne noclegi jakie ma Okuninka co roku przyjmują rzeszę wczasowiczów i turystów. Jedni pragną odpoczywać aktywnie inni zaś wolą leżeć i korzystać z promieni słonecznych. Okuninka wychodzi naprzeciw wszystkim przybyłym turystom, to też oferuje atrakcje wszelakiego rodzaju, tak aby każdy odwiedzający, wrócił z uśmiechem na twarzy oraz nowymi pokładami energii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>