Sanatoryjny wyjazd i rodzinne wakacje w Krynicy-Zdroju

Nie trzeba wiele, aby spędzić przyjemne wakacje w jakiejś cichej okolicy, gdzie szum miasta zostawia się daleko w tyle, a okoliczne atrakcje pozwalają miło wykorzystać wolny czas. Nie trzeba też wiele, aby połączyć pożyteczny wyjazd sanatoryjny z powodów zdrowotnych z rodzinnymi wakacjami. Wystarczy tylko rozejrzeć się za kwaterami noclegowymi dla swojej rodziny w miejscu, gdzie planowany jest turnus rehabilitacyjny. Taką opcje oferuje od dawna małopolska Krynica-Zdrój, a tutejsza baza noclegowa jest doskonale przygotowana na przyjęcie rodzin, wypoczywających w mieście pacjentów sanatoriów.

Zasada działania takich wyjazdów jest bardzo prosta i od lat się nie zmieniła. Pacjent, dostając skierowanie do sanatorium w Krynicy-Zdroju jest oczywiście za darmo zakwaterowany w ośrodkach uzdrowiskowych lub w szpitalach. Dlatego miejsc noclegowych szuka się tylko dla jego rodziny, najlepiej jak najbliżej miejsca jego pobytu, co nie jest wcale takie trudne. A to z tego powodu, że w większości noclegi w uzdrowisku Krynica-Zdrój zlokalizowane są w bezpośredniej bliskości ośrodków sanatoryjnych. Z kolei ponieważ leczy się tu najczęściej takie choroby jak dolegliwości płucne, układu krążenia i skórne, pacjenci mogą się swobodnie poruszać po całym mieście i nie są na stałe uwięzieni przy swoich szpitalnych łóżkach. Dzięki temu do południa mogą brać udział w ćwiczeniach rehabilitacyjnych, zabiegach regenerujących czy w różnego typu masażach, natomiast popołudnia i wieczory spędzać ze swoją rodziną. A atrakcji w Krynicy nie brakuje, mimo że przez wielu uważana jest ona za typowo uzdrowiskową miejscowość, to tak naprawdę pole do popisu ma tu również zwykła turystyka.

Co tu można robić? Opcji spędzenia wolnego czasu w Krynicy jest co najmniej kilka. W grę wchodzą na przykład piesze wycieczki po okolicznych szlakach turystycznych, należy bowiem pamiętać, że miasto leży w Beskidzie Sądeckim. Z tego powodu nawet w okresie zimy można się tu doskonale bawić na stokach i jeżdżąc na nartach. Można też odwiedzić i zwiedzić przy okazji kilka historycznych budynków, w tym pijalnię wód „Słotwinkę”, Łazienki Mineralne, Stary Dom Zdrojowy i Słotwiński Pawilon Koncertowy, gdzie dziś mieści się elegancka restauracja. W kwestii kulturalnej w Krynicy organizowane są mniejsze i większe koncerty muzyczne, a sezonowo zapraszane są również grupy kabaretowe i stand-upowe, występujące w nowoczesnej krynickiej muszki koncertowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>