Największe atuty wybrzeża Morza Bałtyckiego

Morze Bałtyckie jest głównym kierunkiem podróży wakacyjnych, dla większości Polaków. Jego Wybrzeże skrywa wiele pięknych kurortów, które zachęcają turystów do ich odwiedzenia. Najciekawsze miejsca, przykładają się do rozwijania oferty turystycznej (), w taki sposób, aby była ona jak najbardziej oryginalna, a tym samym przystępna cenowo dla każdego podróżnika. Morze Bałtyckie posiada długą linię brzegową, która ciągnie się przez całą długość północnych granic Polski. To płytkie i stosunkowo mało zasolone wody, które są idealnym miejscem do sportów wodnych i biernego wypoczynku. Łączy się z Morzem Północnym, tworząc jedyną w swoim rodzaju granice, którą możemy oglądać gołym okiem.

Noclegi nad Morzem Bałtyckim, to bardzo rozbudowana oferta, skierowana do wszystkich turystów. Możemy tu bowiem znaleźć rejony, w których wypoczniemy w kameralnej atmosferze, w ciszy i spokoju. Bez problemu, można tez znaleźć kurorty, które przez cały sezon tętnią życiem, zaś wybór odpowiedniego miejsca zależy tylko od nas. Baza noclegowa składa się z wielu prywatnych kwater, które zapewniają pełną dowolność w położeniu, charakterze i zakresie cenowym. Znajdziemy również hotele, spośród których idealnym przykładem jest znany nam wszystkim Hotel Bryza, znajdujący się w Juracie, z którego okien, mamy przepiękny widok na wody Bałtyku.

Wyruszając w północne rejony Polski, do dyspozycji mamy piękne plaże, jak choćby te w Ustce czy Łebie, które odznaczają się czystością i wyjątkowa szerokością, dzięki czemu znalezienie prywatności nie jest problemem. Do dyspozycji, na każdej z nich mamy liczne wypożyczalnie sprzętu, umożliwiające nam sporty takie jak windsurfing, czy kitesurfing. Linia brzegowa Bałtyku, skrywa także liczne porty, spośród których najciekawsze znajdziemy oczywiście na Helu oraz 3 kilometrowy port w Darłówku (https://pl.wikipedia.org/wiki/Darłówko). To dla nas niesamowita okazja aby wybrać się na krótki rejs po otwartym morzu. Dodatkowo w takich miejscach jak Chłopy, możemy oglądać rybaków przy pracy i zakupić od nich najświeższą rybę.

Wybrzeże Bałtyku skrywa również wiele obiektów historycznych, a chcąc je zobaczyć, warto odwiedzić Półwysep Helski, Sztutowo, Kołobrzeg, czy Świnoujście. Oczywiście dziejowe obiekty znajdziemy niemal w każdym kurorcie nadbałtyckim. Wybierając się nad Morze Bałtyckie pamiętajmy, żeby wcześniej zarezerwować sobie kwaterę, zadbać o wyżywienie i wziąć ze sobą sztormiak. Pogoda jest tu zmienna, o czym dowiemy się na własnej skórze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>