Latarnia morska atrakcją Jastarni

Jastarnia jest przepiękną nadmorską miejscowością. Jest ona bardzo chętnie odwiedzana przez turystów i posiada wiele atrakcji, które warto zobaczyć na własne oczy. Jedną z takich atrakcji jest na pewno latarnia morska. Jej wysokość to ponad 13 metrów. Jest ona bardzo interesującą budowlą, przyciągającą ogromne ilości turystów. Tutejsza latarnia powstała w 1950 roku, zlokalizowano ją na nadmorskiej wydmie. Jak już zostało wspomniane, jej wysokość to niewiele ponad 13 metrów, więc jest to stosunkowo mało jak na latarnię morską. Według różnych szacunków jest to najniższa latarnia w pobliżu polskiego wybrzeża. Nie jest to pierwsza latarnia morska znajdująca się w Jastarni, ponieważ w roku 1938 powstała tutaj inna, znacznie wyższa tego typu budowla. W czasie wojny, dokładnie w 1939 roku, uległa jednak ona zniszczeniu. Latarnia z Jastarni jest ciekawym obiektem, który chętnie podziwiają turyści. Niestety nie mają oni możliwości wejścia do niej i zwiedzenia. Jest ona obiektem zamkniętym. Jeśli jednak ktoś znajduje się w Jastarni, to naprawdę powinien wybrać się w pobliże tutejszej latarni morskiej, aby ją zobaczyć z bliska.

Wielu turystów, którzy odwiedzają polskie wybrzeże to pasjonaci różnego rodzaju obiektów morskich i nadmorskich. Kolekcjonują oni fotografie przedstawiające te niezwykłe budowle. Warto zainteresować się tego typu rozrywką i pasją. Jastarnia jest świetnym miejscem na zorganizowanie sobie urlopu. Ludzie z całego kraju w licznych grupach przyjeżdżają tutaj każdego roku, aby wypocząć. Najchętniej Jastarnia odwiedzana jest latem, co nie powinno dziwić, ponieważ głównie w tym okresie można skorzystać z wielu atrakcji tej przepięknej miejscowości.

W Jastarni znajduje się bardzo rozwinięta baza noclegowa, dlatego tym bardziej warto tutaj przyjechać. Noclegi w Jastarni to naprawdę dobry wybór, a większość ofert ma wysoki standard. Każdy więc na pewno odnajdzie tutaj coś, co będzie dla niego odpowiednie. Pomimo tego, że latarnia znajdująca się w Jastarni nie może równać się z innymi tego typu obiektami w naszym kraju, to i tak warto ją zobaczyć. Nie można zwiedzić jej wnętrza, ale wstęp w jej pobliże nie jest zabroniony, więc osoby, które naprawdę zainteresują się tym obiektem, mogą z bliskiej odległości się nim pozachwycać, a naprawdę warto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>