Ciekawe miejsca w Koninie

Konin to z roku na rok coraz bardziej atrakcyjne pod względem turystycznym miasto. Przyjeżdża tutaj coraz więcej osób, dla których znajdą się naprawdę komfortowe noclegi. Konin to bowiem miasto, w którym zarówno baza noclegowa, jak i gastronomiczna są dobrze rozwinięte co sprawia, że odnajdzie się tutaj każdy turysta. Nic dziwnego, że przybywa w te okolice naprawdę wiele osób szukających ciekawego sposobu na wypoczynek.

Na pewno warto wybrać się do Konina ze względu na zabytki. Znajdziemy tutaj mnóstwo obiektów, które są godne uwagi każdego turysty. Warto zajrzeć przede wszystkim na znajdującą się w Koninie starówkę, gdzie znajdziemy takie obiekty, jak Słup Koniński. Jest to najstarszy znak drogowy, znajdujący się w tej części Europy, który zupełnie nie przypomina współczesnych znaków. Ma na sobie tajemniczą inskrypcję. W tych okolicach warto zwrócić uwagę także na pochodzący z gotyku kościół pod wezwaniem św. Bartłomieja czy zabytkową synagogę. Warto zobaczyć również ratusz pochodzący z klasycyzmu. Każdy turysta przebywający na Starym Mieście w Koninie powinien zahaczyć także o rynek – znajdziemy tutaj zespół staromiejskich kamienic, który jest bardzo atrakcyjny dla każdego turysty. Turyści poszukujący zabytków architektonicznych powinni wybrać się również do Gosławic, popularnej dzielnicy Konina, w której znajduje się zamek pochodzący z XV wieku. Warto zwrócić uwagę także na zlokalizowany tam skansen.

Konin to jednak miasto, które oferuje nam nie tylko zabytki architektoniczne. Warto zauważyć, że jest to świetne miejsce na wakacyjny pobyt nawet z małymi dziećmi, ponieważ znajdziemy tutaj świetne kąpielisko. W Koninie, jak i w jego okolicach, możemy zobaczyć wiele pięknych zbiorników wodnych, urzekających nas swoją przyrodą. Jezioro Zatorze to świetne miejsce na spędzanie czasu w wakacje. Przy znajdującym się tutaj kąpielisku organizowanych jest także wiele imprez, szczególnie w trakcie letniego sezonu turystycznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>